Centexbel steunt circulaire economie in Wallonië

Green Deal - Circulaire Aankopen Wallonië
circular economy negative
29 / 11 / 2019
R&D

Nadat we vorig jaar de Vlaamse Green Deal Circulaire Aankopen tekenden, hebben we nu op 27 november, samen met 109 andere private en publieke organisaties een gelijkaardig intitatief ondertekend in het kader van de Green Deal Achats Circulaires, een initiatief van de Waalse vice-president en Minister van Economie, de SPW, The Shift, de SRIW, Sowalfin, UCM en UWE.

De Green Deal achats circulaires zal het circulaire aankoopbeleid ondersteunen en de overgang naar een circulaire economie in Wallonië bespoedigen. De ondertenaars verbinden zich ertoe minstens twee circulaire pilootprojecten (aankoop of steun) op te starten tijdens de eerste drie jaren van de Green Deal. Op hun beurt zullen de ondertekenaars deel uitmaken van een leernetwerk waar ze zich kunnen informeren, laten begeleiden en inspiratie opdoen.

Contacten

Meer nieuws

Banner-75jaar_CEO
23 / 10 / 2026
Pers

75 jaar Centexbel

Centexbel vierde op donderdag 22 oktober zijn 75-jarig bestaan met een jubileumevent in The Lab in Gent. Klanten, bedrijven, onderzoekers, innovatiepartners en beleidsmakers kwamen er samen om terug te blikken op 75 jaar technologische evolutie, maar vooral om vooruit te kijken naar de uitdagingen die de textiel- en kunststofindustrie de komende jaren zullen bepalen. 
 

75 jaar Centexbel
Banner-fishing-gear
22 / 09 / 2026
Normenantennes

Meebouwen aan Europese normen voor circulaire visserij- en aquacultuuruitrusting

CEN/TC 466 heeft een nieuwe werkgroep opgericht rond productinformatie, etikettering en digitalisering. Deskundigen en belanghebbenden worden uitgenodigd om bij te dragen aan normen die meer circulair en recycleerbaar vistuig en aquacultuurmateriaal ondersteunen.

Meebouwen aan Europese normen voor circulaire visserij- en aquacultuuruitrusting
Banner-conductive protective clothing
24 / 08 / 2026
Certificatie

Certificatie van geleidende beschermkleding

Geleidende beschermkleding is essentieel voor de veiligheid van werknemers die werken in hoogspanningsomgevingen. Ontdek hoe Centexbel fabrikanten ondersteunt met testen en certificatie volgens de norm IEC 60895:2020.

Certificatie van geleidende beschermkleding
Alle nieuwsberichten